alarab
14 اسفند 1401 - 11:22

حضور در مجموعه دانشگاه برای دانش آموختگان و طلاب حوزه علمیه یک فرصت و برکت الهی است / تحقق انقلاب اسلامی در ایران حرفی نو را به دنیا مخابره کرد

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: هیچ مجموعه ای از مجموعه های دینی در طول تاریخ چنین فرصت مغتنمی برای حضور و ارتباط با مجموعه‌ی دانشمند و فرهیخته را همانند فرصتی که در اختیار جامعه روحانیت در فضای دانشگاهی است، نداشته و این اتفاق بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی سخنانی با بیان اینکه حضور در مجموعه دانشگاه برای دانش آموختگان و طلاب شاغل در حوزه علمیه یک فرصت و برکت الهی است که به واسطه انقلاب و مجاهدت امام راحل (ره) فراهم شده اظهار کرد: هیچ مجموعه ای از مجموعه های دینی در طول تاریخ چنین فرصت مغتنمی برای حضور و ارتباط با مجموعه‌ی دانشمند و فرهیخته را همانند فرصتی که در اختیار جامعه روحانیت در فضای دانشگاهی است، نداشته و این اتفاق بزرگی است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: تحقق انقلاب اسلامی در ایران حرفی نو را به دنیا مخابره کرد که همانا " گفتن نه به پذیرش ولایت طاغوت بود " و سبب شد سپاه شیطان با نمایندگی برخی پذیرندگان ولایت شیطان، به تقابل و دشمنی با این انقلاب برخیزند و این عداوت ها امروز به حدی رسیده که دشمنان آن را کتمان نمی‌کنند و به تعبیر مقام معظم رهبری ۴۴ سال است ایستادگی این ملت و نظام، بزرگترین دلیل بر معجزه بودن و مرتبط بودن این انقلاب با نفس پاک اولیا و اراده الهی است.

وی در عین حال تاکید کرد: این عداوت و کینه ورزی ها زمینه‌ساز رشد و اعتلای کشور شده و هر صحنه ای که ما با بلاها و فتنه ها با نگاه الهی مواجه شویم، شک نکنیم که بر آمدن از آن بلا و فتنه‌ها ققنوس وار به یک پرواز و اوج گیری در ساحت های بالاتر منجر خواهد شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همچنین با اشاره به پیشرفتهای چهار دهه اخیر کشور خاطرنشان کرد: قدرتی که امروز کشور در حوزه علم و فناوری، دفاعی و توانمندی در سیاست، نفوذ منطقه‌ای و اثرگذاری بر مناسبات و الهام‌بخشی برای ملت ها علیرغم تمام مشکلات و تحریم ها و دشمنی ها دارد، نشانگر این وعده الهی " إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ"است.

 حجت الاسلام و المسلمین رستمی در ادامه سخنان خود، تغییر نظام شناختی و محاسباتی جامعه و آسیب های ناشی از آن را گوشزد و  تاکید کرد: اگر در این تصویرگری شیطانی بتوانیم واقعیت‌ها را به خوبی نشان بدهیم، از یک گردنه سخت عبور کرده‌ایم و در صورت ضعف نشان دادن به دام خواهیم افتاد و قطعاً هزینه های زیادی برای خروج از آن متحمل خواهیم شد.

وی اضافه کرد: این موضوع مسئولیت آگاهان، نخبگان و روشن بینان جامعه و همینطور قشر عظیم دانشگاهی را یادآور می شود و اینکه رهبری می فرمایند: ماموریت شما جهاد تبیین است این ماموریت تنها متوجه جامعه روحانیت و دانشگاهیان نیست و همّت هر کسی را که دلش برای این ملت شایسته، مقتدر و مظلوم می‌ تپد را می‌طلبد.

وی ضرورت اهتمام و فرهنگ سازی در بحث جهاد تبیین را نیز متذکر شد و گفت: تبیین صحنه‌های بزرگی که ما در عرصه پیشرفت‌های علمی و حل مشکلات جامعه از دانشگاه‌ها می‌بینیم ضروری است و این بخشی از معجزات انقلاب اسلامی است. کشوری که در سال 1356 یک هزارم دانش دنیا را تولید می‌کرد، امروز این میزان را به ۲ درصد رسانده است و ما امروز با وجود تمام محدودیت‌ها، رتبه ۱۵ علمی دنیا را داریم.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: کرونا را همین دانشگاه‌های ما شکست دادند و کشور ما با دستاوردهای گسترده علمی از آن بحران عبور کرد، در حالیکه دنیا هنوز با این موضوع درگیر است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1073724